ادویه پول بیبر درمان صددرصدی درد دندان های پوسیده ی شما

میکروبیولوژیست‌ها و توسعه‌دهندگان محصولات غذایی آزمایش‌های آزمایشگاهی انجام داده‌اند که شامل به چالش کشیدن باکتری‌ها، قارچ‌ها و مخمرهای غذایی متعدد با مواد شیمیایی گیاهی استخراج‌شده از گیاهان ادویه‌ای است.

ادویه هایی مثل ادویه پول بیبر زردچجوبه و کاری جز بهترین نوع ادویه بودن.

تکنیک های متعددی برای بررسی مهار استفاده شده است و داده های اولیه به طور قابل توجهی از نظر کیفیت و کمیت برای ادویه های مختلف متفاوت است.

با این وجود، اکنون مشخص شده است که بسیاری از ادویه ها دارای خواص ضد میکروبی قوی هستند (مانند هارگریوز و همکاران 1975، شلف 1984، دینس و ریچی 1987، زائکا 1988، بوچات 1994، ناکاتانی 1994، هیراسا و تاکماتا).

ما به ویژه به توانایی ادویه ها در مهار باکتری ها علاقه مند بودیم زیرا باکتری ها بیشتر در شیوع بیماری های ناشی از غذا نسبت به مخمرها یا قارچ ها متهم می شوند.

تمام 30 ادویه‌ای که نتایج آزمایش‌های آزمایشگاهی را برای آن‌ها پیدا کردیم در غلظتی مشخص شد.

ادویه پول بیبر

که حداقل 25 درصد از گونه‌های باکتریایی را که روی آن‌ها آزمایش شده بودند می‌کشند یا مهار می‌کنند، و 15 مورد از این ادویه‌ها حداقل 75 درصد از گونه‌های باکتریایی را مهار می‌کنند (شکل 4). ).

سیر، پیاز، فلفل دلمه‌ای و پونه کوهی قوی‌ترین ادویه‌ها هستند: آنها هر باکتری را که روی آن آزمایش می‌شد مهار می‌کردند یا از بین می‌بردند.

بسیاری از میکروارگانیسم های آزمایش شده به طور گسترده ای از نظر جغرافیایی توزیع شده اند، بنابراین آنها پتانسیل آلودگی غذاها را در همه جا دارند.

استفاده از ادویه جات ترشی جات باید در آب و هوای گرم، جایی که غذاهای بدون یخچال به سرعت فاسد می شوند، بیشتر باشد. گوشت‌های نپخته و غذاهای گوشتی که از قبل آماده می‌شوند و در دمای اتاق برای بیش از چند ساعت نگهداری می‌شوند، معمولاً جمعیت‌های باکتریایی انبوهی را به‌ویژه در آب‌وهوای گرمسیری ایجاد می‌کنند.

بنابراین، ما از میانگین دمای سالانه هر کشور به عنوان شاخص نسبی میزان فساد گوشت آن استفاده کردیم. آزمایش ما فرض می‌کند که دستور العمل‌های سنتی مبتنی بر گوشت قبل از سردسازی گسترده توسعه داده شده‌اند.

ما نمی‌توانیم مستقیماً این فرض را ارزیابی کنیم، زیرا کتاب‌های آشپزی که بررسی کردیم به ندرت درباره تاریخچه غذاهای فردی بحث می‌کردند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.