استفاده از انواع قیسی

در مخلوط‌های تریل و قیسی خشک: میوه‌های خشک کامل یا خرد شده را با مغزها و دانه‌ها ترکیب کنید تا میان وعده‌هایی با انرژی بالا درست کنید. از کشمش فراتر بروید و از میوه های خشک دیگر که به قطعات کوچک خرد شده اند، استفاده کنید تا غلات گرم و سرد را بپوشانید.

قیسی زردآلو تیزابی: خرماهای بدون هسته را با آب داغ بپوشانید، بگذارید نیم ساعت یا بیشتر بماند، سپس مخلوط کنید تا جایگزین شیرینی طبیعی برای شهد آگاو، شربت افرا و مانند آن شود. این همان چیزی است که ما به آن شربت خرما می گوییم!

این ماده نگهدارنده به عنوان GRAS قیسی زردآلو (به طور کلی به عنوان ایمن شناخته می شود) توسط FDA تعریف شده است، اما این فرآیند در درجه اول برای اهداف آرایشی انجام می شود. اگر میوه‌های خشک بدون سولفور را ترجیح می‌دهید، آن‌ها را در فروشگاه‌های مواد غذایی طبیعی خریداری کنید، جایی که میوه‌های خشک فله به این صورت برچسب زده می‌شوند.

آیا مواد نگهدارنده دیگری در میوه های خشک استفاده می شود؟

به غیر از دی اکسید گوگرد، میوه های خشک فرآوری شده تجاری ممکن است تحت درمان های دیگری نیز قرار گیرند. این شامل افزودن مواد نگهدارنده مانند سوربات پتاسیم است تا براق تر به نظر برسند و رطوبت خود را حفظ کنند. به عنوان مثال، اغلب روی آلو و انجیر استفاده می شود. این نگهدارنده که در هضم تجزیه می شود، GRAS نیز هست. در مورد استفاده از آن اینجا بیشتر بخوانید.

شکل دیگر نگهداری فرو بردن میوه های خشک در محلول شکر است. اگر میوه خشک شما به نظر می رسد که روی آن یک لایه شکر وجود دارد، به احتمال زیاد این دقیقا همان چیزی است که هست.

اگرچه جعبه‌ها یا ظروفی که  قیسی زردالو خشک در آن بسته‌بندی شده‌اند، گاهی اوقات نشان می‌دهند که در صورت وجود، با کدام فرآیند نگهدارنده درمان شده‌اند، زمانی که شما به صورت عمده خریداری می‌کنید، مشخص نیست. با این حال، با توجه به مقادیر متوسطی که میوه‌های خشک در آن مصرف می‌شود، به نظر نمی‌رسد که هیچ یک از این فرآیندهای نگهدارنده جای نگرانی نداشته باشد.

یک استثنا قابل توجه: دی اکسید گوگرد برای کسانی که آسم دارند توصیه نمی شود. در مورد آن اینجا بیشتر بخوان.

  • منابع:
  1. A GUIDE TO DRIED FRUITS: VARIETIES, TIPS, AND RECIPES
  • تبلیغات:
  1. کشف کنسانتره انار در صندوق امانات بانک ملی!
  2. درمان زانو درد با خوردن آویشن امکان پذیر شد!
  3. قاتلی از عایق برای خفه کردن افراد استفاده می کرد!
  4. دستگاه بادکن جلوی مشکلات کلیوی را می گیرد

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.