استفاده از سس فلفل تند در فروشگاههای مک دونالد ممنوع شد

سس فلفل تند چیلی که تا حدودی پسر عموی سریراچا است، از بسیاری از مواد مشابه استفاده می‌کند، اما ضخیم‌تر، کمی تندتر است و سیر تازه‌ای دارد.

به طور کلی می توان گفت معمولاً حاوی فلفل قرمز تند، سیر، سرکه سفید و کمی نمک است، اما در مقایسه با Sriracha، در صورت وجود، شکر بسیار کمتری مصرف می‌کند. از سس سیر فلفلی مطمئناً می توان به عنوان چاشنی نیز استفاده کرد، اما بهتر است هنگام پخت و پز استفاده شود.

مراقب دستور العمل های بیشتر و بیشتر حاوی هریسا باشید تا در همه جا ظاهر شوند این بخشی جدایی ناپذیر از آشپزی شمال آفریقا است که در ایالت ها محبوبیت زیادی پیدا می کند.

در حقیقت این یک خمیر غلیظ است که از ترکیب چیلی خشک شده مانند چشم پرنده و سرانو، روغن و گیاهان و ادویه جات مانند گشنیز، زیره، زیره سیاه و سیر تهیه می شود. یا به صورت شیشه ای یا کنسرو شده می آید و می توان آن را در فروشگاه های مواد غذایی خاص یا راهروهای قومی در فروشگاه های مواد غذایی یافت.

بهترین راه برای تعیین سطح ادویه یک سس مشخص، شناسایی محل قرارگیری آن در مقیاس اسکویل است، که حرارت فلفل های چیلی خاص یا هر چیزی که از فلفل چیلی (مانند سس های تند) گرفته می شود را اندازه گیری می کند.

فلفل می تواند بین 0 تا 100 SHU برای فلفل دلمه ای تا 3.18 میلیون SHU برای فلفل X (تندترین فلفل جهان) باشد. هر سس بطری شده نشان دهنده امتیاز اسکویل آنها نیست، بنابراین اگر نگران هستید، به مواد تشکیل دهنده نگاه کنید و توجه داشته باشید که کدام نوع فلفل در سس استفاده می شود.

یک جستجوی آنلاین سریع به شما کمک می کند تا تخمین بزنید که آیا در منطقه خفیف یا سوزاننده هستید. (این راهنمای مفید برای فلفل از شیرین تا تند را بررسی کنید.)

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.