استفاده از فوم رولی ورزشی در تمرین موجب قهرمانی ورزشکار اروپایی شد

اندازه‌گیری‌های هدایت حرارتی نشان داد که این ساختار سلول دووجهی به عنوان یک عایق حرارتی بهتر از فوم توزیع سلولی یکنواخت به‌عنوان مرجع استفاده می‌شود.

به طور خلاصه، فوم رولی ورزشی ، بیشتر از سایر فوم‌های پایه زیستی، دارای طیف گسترده‌ای از روش‌ها و متغیرهای کف‌سازی بالقوه در پردازش هستند که می‌توانند برای ایجاد ساختارهای مختلف تنظیم شوند.

سایر مواد مبتنی بر زیست برای ایجاد کف مورد بررسی قرار گرفته اند، از جمله نشاسته، پروتئین های مشتق شده از گیاه و سوکسینات پلی بوتیلن (PBS).

نشاسته انعطاف‌پذیری زیادی از نظر روش‌های ممکن کف‌سازی ارائه می‌دهد. 36 فوم‌های نشاسته‌ای اکسترود شده ساختارهایی تولید می‌کنند که احتمالاً بیشترین پتانسیل را برای کاربردهای عایق حرارتی دارند.

گرمایش نیز نشان داده شده است. 36،81 بیشتر تحقیقات در مورد فوم های نشاسته ای بر کاربردهای دیگری غیر از عایق مانند سینی های فوم برای جایگزینی بسته بندی مواد غذایی یکبار مصرف و فوم های دارای خواص ضد میکروبی متمرکز شده است.

فوم رولی ورزشی

همچنین بر روی فوم های کامپوزیت نشاسته ای متمرکز شده است که از افزودنی ها یا مخلوط های دیگر استفاده می کند. انگل و همکاران از ساقه‌های انگور که عموماً به عنوان یک محصول زائد در نظر گرفته می‌شوند، در فوم‌هایشان به‌عنوان پرکننده استفاده می‌کنند.

فوم عایق را با استفاده از مواد نشاسته ای فیبری از ضایعات کشاورزی به عنوان جزء اصلی تولید کرد.
پلاستیک‌های پروتئینی گیاهی قابلیت پردازش محدودی دارند، بنابراین نیاز به استفاده از نرم‌کننده‌ها یا ترکیب با پلیمرهای دیگر مانند PU و PLA دارند.

کف کردن این مواد را می‌توان از طریق روش‌هایی مانند قالب‌گیری تزریقی انجام داد. توجه به این نکته مهم است که پروتئین‌های گیاهی، اگرچه به اندازه مواد اولیه در فوم‌ها استفاده نمی‌شوند، اغلب به عنوان افزودنی برای اتصال متقابل یا موارد دیگر استفاده می‌شوند.

تنظیم خواص مواد.53,89

با این حال، بر خلاف پلی استایرن، PLA با موانع عمده ای در مورد پردازش مواجه است، از جمله تخریب در معرض آب و دمای انتقال شیشه ای پایین تر (تقریباً 60 درجه سانتیگراد).

این مسائل را می توان با اطمینان از خشک شدن مناسب مواد و تنظیم معماری پلیمر برای بهینه سازی بلورینگی برای تثبیت ساختار فوم اجتناب کرد.
با توجه به قابلیت پردازش PLA به عنوان یک پلیمر ترموپلاستیک، از روش‌های کف‌سازی سنتی‌تر مانند اکستروژن، قالب‌گیری تزریقی و اتوکلاو (یعنی محصور در یک مخزن با فشار بالا و دمای کنترل شده) استفاده می‌شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.