استفاده از پارچه سوزن دوزی برای مانتو با نخ طلا موجب تعجب همه شد

منسوجات در حین استفاده روزانه در معرض انواع آسیب‌هایی مانند شکستگی، پارگی و ترکیدگی ناشی از نیروهای مکانیکی خارجی مانند کشش، فشار، خمش، اصطکاک و غیره قرار می‌گیرند.

بنابراین، خواص مکانیکی اولیه منسوجات بر دوام منسوجات تأثیر می گذارد و عنصر اصلی ارزیابی کیفیت است.
حداکثر نیروی رکورد پارچه سوزن دوزی هنگامی که یک نمونه آزمایشی برای شکستن در طول آزمایش کشش تحت شرایط مشخص گرفته می شود.

هنگامی که پارچه سوزن دوزی برای مانتو توسط نیروی خارجی کشیده می شود، نخ در پارچه به تدریج توسط منحنی صاف می شود، نخ کشیده شده نازک تر می شود، نخ در جهت جانبی تحت عمل مقاومت لغزش مماسی کشیده نمی شود، هر دو طرف نخ.

پارچه سوزن دوزی برای مانتو

به تدریج به سمت داخل مقعر می شود، پارچه به شکل دسته کمری در می آید و در نهایت نخ یکی یکی می شکند و پارچه سوزن دوزی متلاشی می شود. در زیر نموداری از روند کشیدگی و شکستگی بافت نشان داده شده است.

هر دو روش آزمایش برای پارچه سوزن دوزی مناسب هستند و می‌توانند روی پارچه‌های دیگر اعمال شوند، اما به طور معمول برای پارچه‌های الاستیک، ژئوتکستایل، پارچه‌های فایبرگلاس، و پارچه‌های فیبر کربن و پلی‌الفین تخت استفاده نمی‌شود.

هر دو روش تست از نرخ ثابت گسترش (CRE) برای آزمایش حداکثر استحکام پارچه سوزن دوزی در حالت مرطوب و خشک استفاده می کنند.

اصل روش نوار: کشش یک نمونه با اندازه مشخص با سرعت ثابت تا زمانی که بشکند. اصل روش گرفتن: قسمت مرکزی نمونه را در یک گیره با اندازه خاص نگه دارید و نمونه را با سرعت ثابت بکشید تا شکسته شود.

در روش نواری، گیره تمام عرض نمونه را گرفته و کشیده می شود، در حالی که در روش گریپ، قسمت مرکزی نمونه را در جهت عرض می گیرد و کشیده می شود.

در مقایسه با روش گرفتن، روش نوار نتایج ناهموار کمتری به دست می‌دهد و در مواد تست صرفه‌جویی می‌کند، اما نمونه پارچه سوزن دوزی برای روش گرفتن آسان‌تر است و روش آزمایش بیشتر شبیه استفاده واقعی است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.