انواع لوبیا چیتی عالی

لوبیا لیما منبع بسیاری از اختلافات است. برخی به آن‌ها پارچه مبلی جدید نزدیک نمی‌شوند، برخی منتظر می‌مانند تا تازه و فصل شوند، در حالی که برخی دیگر تازه، خشک شده یا یخ زده روی آن‌ها می‌چرخند. اما ما معتقدیم که درست مانند سایر لوبیاها، زمانی که به خوبی آماده شوند بسیار خوشمزه هستند. لوبیا لیما در سه اندازه بزرگ، کوچک و کوتوله وجود دارد و به طور کلی، هرچه لیما بزرگتر باشد، طعم نشاسته‌ای و خاکی‌تری دارد.

اعطای نمایندگی اگر در جنوب آمریکا هستید، متوجه خواهید شد که آنها چندین نام دارند، از جمله لوبیا سیوا، لوبیا کارولینا، و لوبیا کره. از لوبیا لیما برای جذب طعم سوپ ها و سوپ های تند، مانند سوکوتاش کلاسیک یا سوپ ژامبون و لوبیا لیما استفاده کنید.

زمان پخت لوبیا چیتی سایز متوسطی دارد و وقتی خشک شود بیرونی بژ خالدار و قهوه ای دارد. جالب اینجاست که در قابلمه تغییر شکل می دهند و با پختن کاملا قهوه ای می شوند. لوبیا چیتی قبل از اینکه در سراسر قاره آمریکا پخش شود در ابتدا در پرو کشت می شد. امروزه، این لوبیا محبوب ترین در ایالات متحده است و به ویژه به عنوان لوبیا انتخابی برای لوبیاهای سرخ شده و بوریتو شناخته می شود. اما این مطمئناً شما را محدود نمی کند، ترک ها نیز از آنها در این غذای ساده لوبیا چیتی که در روغن زیتون لایروبی شده است لذت می برند.

قیمت روفرشی کشدار ترک ۱۲ متری شما همچنین می توانید آنها را در لوبیا چیتی کابوی تگزاس امتحان کنید – آنها دودی، شیرین هستند و اگر از ما بخواهید، به همان اندازه کباب در هر آشپزی ضروری هستند. لوبیا چیتی طعم ملایم و مغزی و بافتی مخملی در هنگام پخت دارد، بنابراین طعمی که شما با آن می‌پزید را به راحتی می‌گیرند.

  • منابع:
  1. A Helpful Guide to Every Type of Dried Bean
  • تبلیغات:
  1. انجیر خشکی که طعم عسل می دهد
  2. بادام کاغذی خارجی قیمت فروش عمده
  3. راهنمای جامع سنگ بادبر : ابعاد سنگ بادبر
  4. دولت ایران به هر کودک وجه نقد و بن خرید اختصاص میدهد

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.