بهترین نوع دیوارپوش

روش شناسی طراحی عایق از داخل
روش‌های محاسباتی توصیه‌شده برای مطابقت با ساختار پوششی معمولی طراحی شده‌اند، و دقیقاً شرایطی را که در آن محاسبات باید انجام شود تا بتوانیم عملکرد رطوبت گرمایی پوشش را ارزیابی کنیم، در زمانی که با یک راه‌حل ساختاری غیرمعمول مواجه هستیم، تعریف نمی‌کنند. عایق داخلی پاکت موجود
نویسنده روش زیر را برای تخمین کاربرد دیوارپوش چسبی ضد آب داخلی از نظر خطر رطوبت یا رشد کپک پیشنهاد کرد [22،23]:
شناسایی ساختار مواد پاکت شامل کارهای روباز، اندازه گیری ضخامت لایه های موجود (شکل 2).
اندازه گیری رطوبت سطحی با استفاده از روش های غیر تهاجمی و در مورد دیوارهای سرامیکی با ضخامت بالای 51 سانتی متر – اندازه گیری میزان آب با نمونه برداری از روباز (شکل 3).
تعیین میزان جذب مویرگی دیوار بنایی (که به ما امکان می دهد اثر باران را بر پوسته بیرونی دیوار تعیین کنیم) (شکل 4):

برای بسترهایی که با فعالیت مویرگی کم مشخص می شوند، که برای آنها: w = 0.5 (kg/m2h0.5) را می توان با ماده ای عایق بندی کرد که به آن اجازه می دهد مقاومت حرارتی در سطح ΔR = 2 [(m2K)/W] با sd بدست آورد. برابر با 4 متر پارتیشن هایی با فعالیت مویرگی بالاتر از 1.0 (kg/m2h0.5) را می توان با موادی عایق بندی کرد که به آنها اجازه می دهد مقاومت حرارتی ΔR = 2.5 [(m2K)/W] به دست آید.
تعریف نوع مصالح لایه های دیوار و انتخاب مناسب ترین خواص فیزیکی با استفاده از داده های موجود.
فهرست مکان های حساس – پل های حرارتی خطی (شکل های 8-14).
انتخاب مواد و تکنولوژی عایق با رعایت اصول زیر:

انجام محاسبات در برنامه‌های شبیه‌سازی دوبعدی دیوارپوش چسبی ضخیم ضروری است، تا پارامترهای واقعی آب و هوای محلی و محیط داخلی (رطوبت نسبی، دما، شکل 5) را در اختیار داشته باشند. محاسبات باید نشان دهد که هیچ افزایش آب در دیوار عایق شده و در اتصالات مجاور عناصر سازه چوبی وجود ندارد.

توصیه می‌شود دما را در محل تماس بین لایه‌ها محاسبه کنید: دیوار موجود-مواد عایق حرارتی، اجازه جریان گرما دو بعدی را می‌دهد (شکل‌های 7 و 8).

برای دیوارپوش چسبی تهران ساخته شده از آجر سرامیکی – بدون تمایز از نظر نوع دیوار آجری – و همچنین برای دیوارهای بتنی توصیه می شود ضخامت مواد عایق را انتخاب کنند تا اطمینان حاصل شود که پس از عایق کاری مقدار مقاومت حرارتی در محدوده است. 0.5-3.0 [(m2K)/W] (بسته به نتایج قبلی به دست آمده از مطالعات درجا – به نقطه 3.1 مراجعه کنید)،

مقادیر زیر برای لایه‌های دیوارپوش فومی چسب دار جدید طراحی شده، بسته به رطوبت نسبی هوا در اتاق توصیه می‌شود: sd > 1500 متر برای اتاق‌هایی که رطوبت RH بالاتر از 0.65 دارند. sd < 0.5 متر برای اتاق هایی که رطوبت دارند.

  • منابع:
  1. Interior Insulation of Masonry Walls—Selected Problems in the Design
  • تبلیغات:
  1. کشف کنسانتره انار در صندوق امانات بانک ملی!
  2. درمان زانو درد با خوردن آویشن امکان پذیر شد!
  3. قاتلی از عایق برای خفه کردن افراد استفاده می کرد!
  4. دستگاه بادکن جلوی مشکلات کلیوی را می گیرد

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.