خرمالو خشک ۱۴۰۱ موجب شد زنی دیابت بارداری خود را درمان کند

خرمالو متعلق به خانواده Ebanaceae است و به طور گسترده در آسیا مصرف می شود، اما تنها چند سال پیش بود که به غرب معرفی شد. از آن زمان، تولید و مصرف خرمالو به طور پیوسته در حال گسترش بوده و آن را کانون تحقیقات زیادی کرده است.

خرمالو خشک ۱۴۰۱ هم از خرمالوی تازه تهیه میشود.

در نتیجه، خرمالو خواص جالبی را نشان داده است که می تواند آن را به یک جزء بسیار امیدوارکننده در هر رژیم غذایی تبدیل کند. از یک طرف، خرمالو دارای فعالیت آنتی اکسیدانی بالاتری نسبت به اکثر میوه های مصرف شده سنتی در کشورهای غربی است.

علاوه بر این، محتوای فنولیک و سایر مواد شیمیایی گیاهی آن نیز بالا است. خرمالو همچنین در آزمایشات بالینی فواید بالقوه ای را در بیماری های مهمی مانند چاقی، دیابت، بیماری های قلبی عروقی و سرطان نشان داده است.

خرمالو خشک ۱۴۰۱

فواید خرمالو مربوط به سطوح بالای ترکیبات زیست فعال آن مانند پلی فنل ها، کاروتنوئیدها و غیره است. به طور کلی، می‌توانیم بین ژنوتیپ‌های قابض و غیرقابض تمایز قائل شویم.

نوع اول خرمالو نسبت به ژنوتیپ دوم دارای فعالیت آنتی اکسیدانی بالاتر و محتوای بیشتر در ترکیبات زیست فعال است. با این حال، خرمالوهای غیر قابض این مزیت را دارند که نسبت به ذائقه خود بهتر پذیرفته شوند.

در نهایت، با در نظر گرفتن مصرف روزانه آنتی اکسیدان، تنها یک خرمالو بیشتر ظرفیت آنتی اکسیدانی و همچنین مصرف روزانه فنول را تامین می کند.

ویروئید خرمالو 2 از ژاپن با تجزیه و تحلیل توالی یابی عمیق یک درخت خرمالو آمریکایی پیوند زده شده به پایه خرمالو ژاپنی که رشد ضعیفی از خود نشان می دهد گزارش شد (Ito et al., 2013).

با این حال، رابطه بین عفونت ویروئید و بیان علائم هنوز روشن نشده است، زیرا نه تنها ویروئید 2 خرمالو بلکه انواع مختلفی از گونه های جدید کلستروویروس اختصاص داده نشده.

خرمالو همچنین میزبان طبیعی سه apscaviroid دیگر در ژاپن است: AFCVd، citrus viroid VI، و خرمالو نهفته (Syn. Persimmon Viroid) (Nakaune and Nakano, 2008; Ito et al., 2013).

آنها در خرمالوهای ژاپنی علامت دار و بدون علامت برای اختلال راس میوه شناسایی شدند. این ویروئیدها پیوندی از خرمالو به خرمالو قابل انتقال هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.