سس خردل دیژون از مرگ یک پیرمرد 100 ساله جلوگیری کرد

سس خردل دیژون که از دانه‌های گیاه خردل به دست می‌آید، یکی از مواد رایج در غذاهای هندی است.

این گیاه که به دلیل طعم قوی، عطر تند و نقطه دود بالا شناخته شده است، اغلب برای سرخ کردن و سرخ کردن سبزیجات در بسیاری از نقاط جهان از جمله هند، بنگلادش و پاکستان استفاده می شود.

اگرچه روغن خردل خالص برای استفاده به عنوان روغن گیاهی در ایالات متحده، کانادا و اروپا ممنوع است، اما اغلب به صورت موضعی استفاده می شود و به عنوان روغن ماساژ، سرم پوست و درمان مو استفاده می شود.

اسانس خردل، نوعی اسانس که از دانه های خردل با استفاده از فرآیند تقطیر با بخار تولید می شود، برای استفاده به عنوان طعم دهنده نیز موجود و تایید شده است.

در اینجا 8 مزیت روغن خردل و اسانس خردل به همراه چند روش ساده برای استفاده از آنها آورده شده است.

سس خردل دیژون

برخی از مطالعات نشان داده اند که اسانس خردل دارای خواص ضد میکروبی قوی است و ممکن است به جلوگیری از رشد انواع خاصی از باکتری های مضر کمک کند.

بر اساس یک مطالعه لوله آزمایش، اسانس خردل سفید رشد چندین گونه باکتری از جمله اشریشیا کلی، استافیلوکوکوس اورئوس و باسیلوس سرئوس را کاهش داد.

مطالعه دیگری در لوله آزمایش اثرات ضد باکتریایی روغن‌های ضروری مانند خردل، آویشن و پونه کوهی مکزیکی را با باکتری‌های بیماری‌زا مقایسه کرد. دریافت که اسانس خردل موثرترین است.

علاوه بر این، چندین مطالعه لوله آزمایشی کشف کرده‌اند که اسانس خردل ممکن است از رشد انواع خاصی از قارچ‌ها و کپک‌ها جلوگیری کند.

با این حال، از آنجایی که بیشتر شواهد محدود به مطالعات لوله آزمایش است، تحقیقات بیشتری برای تعیین اینکه چگونه اسانس خردل ممکن است بر سلامت انسان تأثیر بگذارد، مورد نیاز است.

روغن خردل خالص اغلب به صورت موضعی برای کمک به بهینه سازی سلامت مو و پوست استفاده می شود.

علاوه بر افزودن آن به ماسک‌های خانگی صورت و درمان‌های مو، گاهی اوقات آن را با موم مخلوط کرده و روی پاها می‌مالند تا به بهبود پاشنه‌های ترک‌خورده کمک کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.