شکلات، غذای خدایان تاریخ علم و سلامت انسان

شکلات به خاطر طعم خوبش به خوبی شناخته شده است و تاریخچه آن در زمان های قدیم آغاز شد، زمانی که مایاها شکلات (نوشیدنی کاکائویی که با آب گرم تهیه می شود) را “غذای خدایان” می دانستند. صنایع غذایی انواع مختلفی از قیمت شکلات تلخ  را تولید می کند: در سال های اخیر، به ویژه شکلات تلخ، محبوبیت زیادی به دست آورده است. علاقه به شکلات به دلیل اثرات فیزیولوژیکی و بالقوه سلامتی آن، مانند تنظیم فشار خون، سطح انسولین، عملکرد عروق، فرآیندهای اکسیداسیون، اثرات پری بیوتیک، هموستاز گلوکز و متابولیسم لیپید افزایش یافته است. با این حال، مطالعات ترجمه ای و اپیدمیولوژیک بیشتری برای تأیید نتایج موجود و ارزیابی سایر اثرات احتمالی مربوط به مصرف کاکائو و شکلات، تأیید اثراتی که تاکنون فقط در شرایط آزمایشگاهی نشان داده شده بود در انسان، و پیشنهاد بهترین روش مصرف (از نظر دوز) مورد نیاز است. ، حالت و زمان) شکلات در رژیم غذایی روزانه.

تاریخچه شکلات با قوم مایا آغاز شد که احتمالاً اولین مردمی در آمریکای جنوبی بودند که گیاه کاکائو را کشت کردند. برای مایاها، شکلات یک نوشیدنی کاکائویی بود که با آب داغ تهیه می شد و اغلب با دارچین و فلفل طعم دار می شد. آن را “غذای خدایان” می نامیدند و آزتک ها در سفره امپراتور موکتزوما دوم ارائه می کردند.

در سال 1502، کریستف کلمب اولین اروپایی بود که با کاکائو مواجه شد. او قایقرانی را گرفت که حاوی دانه های کاکائو بود که به عنوان “بادام های مرموز ظاهری” در نظر گرفته می شد و به عنوان نوعی ارز در آمریکای شمالی شناخته می شد .

کاکائو در سال 1528 در اروپا ظاهر شد، زمانی که فاتح اسپانیایی هرنان کورتس نمونه‌هایی از کاکائو را به پادشاه چارلز اسپانیا آورد و تأثیرات بزرگ نوشیدنی تهیه شده از این “طلای قهوه‌ای” را گسترش داد [3،4]. در سال 1753 بود که کارل لینائوس، دانشمند سوئدی، گیاه کاکائو را Theobroma cacao، از نام لاتین Theobroma [به معنای واقعی کلمه غذای خدایان] و کلمه آزتک xocolatl [یعنی xococ (تلخ) و atl (آب)] نامید.

ویژگی‌های قیمت شکلات به دلیل مشکلاتی که در محیطی نامطلوب برای رشد آن وجود داشت، مدت‌ها در اروپا نادیده گرفته شد. زیستگاه طبیعی درخت کاکائو پایین تر از یک جنگل بارانی همیشه سبز است. گیاهان کاکائو به دمای نسبتاً بالا (با میانگین سالانه حداکثر 30-32 درجه سانتیگراد و حداقل میانگین 18-21 درجه سانتیگراد) و به طور کلی رطوبت نسبی بالا: اغلب تا 100٪ در طول روز، به 70-70 درجه سانتیگراد پاسخ می دهند. 80 درصد در شب [6]. بر اساس آخرین داده های منتشر شده از سازمان بین المللی کاکائو (ICCO)، کل تولید جهانی دانه های کاکائو در سال 2016-2017، 4739000 تن بوده است که عمدتاً از آفریقا (3622000 تن) بوده است [7].

  • منابع
  1. Chocolate, “Food of the Gods”: History, Science, and Human Health

  • تبلیغات:
  1. کشف کنسانتره انار در صندوق امانات بانک ملی!
  2. درمان زانو درد با خوردن آویشن امکان پذیر شد!
  3. قاتلی از عایق برای خفه کردن افراد استفاده می کرد!
  4. دستگاه بادکن جلوی مشکلات کلیوی را می گیرد

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.