صابون گل سیتو زیتون مردی را از خارش شدید سر نجات داد

چگونه با روغن زیتون صابون درست کنیم؟

طرز تهیه صابون با روغن زیتون، صابون سودا خانگی، صابون، صابون کاستیل، مارسی، مارمولک اگرچه با پیروی از دستور تهیه صابون خانگی با سایر چربی ها امکان پذیر است، در این نشریه طرز تهیه صابون با روغن زیتون را خواهیم دید.

مانند سایر محصولات، بسته به نوع روغن زیتون استفاده شده، کیفیت صابون گل سیتو زیتون متفاوت است. همانطور که استفاده از تخم مرغ در آشپزخانه بیشترین توصیه را دارد، در مورد صابون کاستیا نیز نتایج بهتری خواهیم گرفت.

بدیهی است که برای تهیه صابون با کیفیت نیازی به استفاده از بهترین روغن زیتون فرابکر موجود در بازار نداریم. اما اگر بتوانیم از پیشنهادهای معمولی که با نزدیک شدن به تاریخ مصرف ترجیحی روغن انجام می شود، استفاده کنیم.

صابون گل سیتو زیتون

در صورت امکان، حداقل باید از یک روغن زیتون بکر استفاده کنیم. لازم به یادآوری است که روغن زیتون بکر یک محصول کاملا طبیعی است که به طور مستقیم از زیتون تنها با استفاده از ابزارهای مکانیکی استخراج می شود.

وجود آنتی اکسیدان ها، پلی فنول ها، اولئوکانتال و سایر اجزاء خواص مثبتی به صابون هایی می دهد که با روغن زیتون بکر ساخته می شوند. از سوی دیگر، هنگام ساخت صابون خانگی با روغن کارکرده، نمی توانیم از برخی از این خواص جالب استفاده کنیم.

علاوه بر این، روغن یک محصول ارزان است و تفاوت قیمت بین ساخت صابون با روغن زیتون فرابکر و روغن زیتون کم است. اگر برای زمانی که برای ساخت صابون سرمایه گذاری می کنیم ارزش قائل شویم، متوجه می شویم که تخمین مواد اولیه مصرفی بیهوده است.

چرا صابون با روغن زیتون و سود سوزآور درست می شود؟
صابون با روغن زیتون، صابون نوشابه، قالب صابون روغن زیتون از اسیدهای چرب مختلف (اولئیک، لینولئیک، پالمتیک، استئاریک…) تشکیل شده است. به نوبه خود، سود سوزآور (NAOH) یک پایه قوی است.

هنگامی که یک اسید را با یک باز ترکیب می کنید، یک واکنش شیمیایی رخ می دهد که منجر به نمک + آب می شود و معمولا گرمازا است (گرما را آزاد می کند).

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.