فروش پنیر سفید فله ای به عنوان هدیه روز مهندس با استقبال مردم روبرو شد

پنیر سفید فله ای منبع خوبی از کلسیم است که برای سلامت دندان ها و استخوان ها، لخته شدن خون، بهبود زخم ها و حفظ فشار خون طبیعی ضروری است و محتوای کلسیم را افزایش می دهد.

پروتئین، منیزیم، روی و ویتامین A در پنیر، ویتامین D و ویتامین K برای رشد سالم برای استخوان‌ها در کودکان و نوجوانان.

علاوه بر سایر مواد مغذی مهم موجود در پنیر مانند فسفر و ویتامین B12 که علاوه بر مواد مغذی ضروری برای سلامت استخوان ها، بهبود زخم ها، سلامت چشم و پوست و تولید گلبول های قرمز خون، مانند پنیر حاوی پروتئین باکیفیت است.

که به بدن کمک می کند زیرساخت هایی را برای عضلات قوی بسازد.

پنیر از 100٪ شیر علف تهیه می شود. که حاوی بیشترین مواد مغذی و همچنین حاوی اسیدهای چرب امگا 3 و ویتامین K2 است.

شایان ذکر است که نمک زیاد در پنیر سفید یکی از ویژگی های رایج پنیر در خاورمیانه است، به همین دلیل و به دلیل اینکه از نگرانی‌های سلامتی که می‌تواند باعث آن شود.

پنیر سفید فله ای

خاورمیانه‌ای‌ها از خوردن پنیر آکاوی به دلیل رابطه مثبت بین مصرف مقادیر زیاد سدیم، فشار خون بالا و سلامت جهانی اجتناب می‌کنند. این سازمان کاهش مصرف نمک در انواع غذاها را به منظور کاهش مشکلات سلامتی مرتبط با مصرف مقادیر زیاد نمک توصیه می کند.

ارزش غذایی پنیر جدول زیر ارزش غذایی 100 گرم پنیر آکاوی را نشان می دهد: ارزش غذایی کالری 250 کالری پروتئین 14.29 گرم چربی 21.43 گرم کلسیم 500 میلی گرم آهن 1.29 میلی گرم اسید A67 میلی گرم سدیم 1.29 میلی گرم اسید70 میلی گرم سدیم.

14.29 میلی گرم کلسترول اشباع شده 125 میلی گرم نکات احتیاط در استفاده از پنیر سفید با وجود فواید پنیر، در برخی موارد باید در مصرف غذا دقت و احتیاط کرد و به این موارد اشاره می کنم: برخی از افراد به پنیر حساسیت دارند.

زیرا حاوی لاکتوز است که قندی غیرقابل هضم است، قبل از افرادی که از عدم تحمل لاکتوز رنج می برند، زیرا بدن آنها فاقد آنزیمی است که لاکتوز را از بین می برد و در این موارد، خوردن مقادیر زیاد لاکتوز می تواند باعث مشکلات گوارشی از جمله گاز و نفخ شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.