محموله پالتو زنانه خارجی با ارزش میلیاردی در مرز ترکیه توسط دزدان ربوده شد

در اسپانیا در قرن هفدهم، لباس گشاد دهقانان، که شبیه شنل با کلاهی بود که مانع حرکت نمی شد و سرما را راه نمی داد، “پالتو” نامیده می شد.

این اولین ذکر نام مدرن پالتو است. یکی از این «پالتوها» به عنوان هدیه به ترندسند آن زمان، مادام پمپادور، محبوب پادشاه، به فرانسه آورده شد. او با تغییر برش، زنانه‌تر و برازنده‌تر کردن آن، تبدیل به اولین بازیگری شد که پالتو زنانه را به نمایش گذاشت.

تاریخچه پالتو زنانه خارجی در اواخر قرن هجدهم، مد پالتو ها با سرعت نور به سایر کشورهای اروپایی گسترش یافت. انگلستان نیز از این قاعده مستثنی نبود که در آن اولین الگوهای پالتوهای کلاسیک مدرن ظاهر شد.

بنابراین، با بلند کردن ردینگات پالتو روسری برای سواری اولین پالتو به عنوان یک لباس بیرونی ظاهر شد. و با ترکیب یک کت و شنل، مدلی محبوب در آن زمان و به نام بازیگر دیوید گاریک به دست آوردند.

پالتو زنانه خارجی

ما برش راگلان را مدیون مارشال راگلان هستیم که بازوی خود را در جنگ از دست داد و الگوی پالتو کوتاه شده را مدیون سیاستمدار اسپنسر هستیم.
یک پالتو کمی متفاوت به روسیه آمد. از اواسط قرن پانزدهم، کافتان ها بسیار محبوب بودند، لباس های غیر رسمی روی شانه، که چندین گزینه داشت:

لباس‌های گرم‌تر و طولانی‌تر، چویک بودند، اغلب پارچه‌ای و در امتداد یقه و آستین‌ها با خز تزئین شده بودند. آنها را هم مردان و هم زنان می پوشیدند. و تنها در اواسط قرن 19، مد برای کت به روسیه تزاری رسید.

در آغاز قرن بیستم، مد به شدت شروع به تغییر کرد. انواع منسوجات و بافت ها ظاهر شد. طول کت از کف به وسط ران پرید، سیلوئت، بست و استایل تغییر کرد.

اما مهم نیست که چگونه زمان و مد تغییر می کند، در دنیای مدرن کت یکی از موارد مرتبط و ضروری از لباس های بیرونی است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.