ورزشکای با خوردن عرق نعنا طوبی تست دوپینگش در المپیک مثبت شد

می توان عرق نعنا طوبی را که با اثر درمانی و طراوت بخشی آن آرامش بخش است، در خانه با استفاده از برگ های خشک یا تازه نعناع تهیه کرد. چای لیمو نعناع اغلب برای حالت تهوع یا کاهش اثرات سرماخوردگی در فصل زمستان مصرف می شود.

ویتامین C موجود در لیمو و مخلوط ضد باکتری نعناع را می توان به راحتی در هر زمانی از روز مصرف کرد، زیرا حاوی کافئین نیست. برای مشکلات گوارشی نوشیدن بعد از غذا مناسب است.

فواید یک فنجان عرق نعناع قبل از خواب یک اثر آرامش بخش برای پشت سر گذاشتن استرس روز دارد. شناخته شده است که استفاده از برگ نعناع تازه هنگام دم کردن عرق نعناع مؤثرتر است.

اما زمانی که نعناع تازه وجود ندارد، می توان آن را به عنوان چای نعناع خشک نیز تهیه کرد. با جوشاندن 2 فنجان آب آشامیدنی قبل از دم کردن عرق با استفاده از برگ نعناع تازه تهیه می شود.

عرق نعنا طوبی

پس از برداشتن آب جوش از روی اجاق، 10-15 برگ نعناع تازه به آن اضافه می کنند. برای به حداکثر رساندن فواید چای نعناع، ​​لازم است در استفاده از نعناع تازه 3 دقیقه صبر کنید تا دم بکشد.

اما اگر چای با استفاده از نعناع خشک تهیه می شود، لازم است زمان دم کشیدن را به 5 دقیقه افزایش دهید. از آنجایی که نعناع یک گیاه معطر است، می تواند طعمی تند به چای نیز بدهد. بنابراین با افزودن یک تکه لیمو به راحتی می توان آن را مصرف کرد.

در صورت تمایل، می توان آن را با افزودن یک قاشق چای خوری عسل نوشید. می توان چای نعناع را که با استفاده از نعناع تازه یا خشک دم می شود، به صورت گرم یا سرد و متناسب با نیاز مصرف مصرف کرد.

برای تسکین علائم سرماخوردگی، می توان عرق نعناع لیمو داغ را با عسل نوشید. چای نعناع را نیز می توان به عنوان عرق سرد ترجیح داد. برای این کار می توان چای دم کرده روی تکه های یخ را ابتدا به ته لیوان اضافه کرد.

با برش های لیمو می توانید نوشیدنی ای درست کنید که هم شفابخش و هم خوشمزه باشد.مانند تمام دمنوش های گیاهی، در مصرف عرق نعناع شفابخش نیز باید به نکاتی توجه کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.