ویار فلفل دلمه در بارداری موجب دعوای شدید زن و شوهر اهوازی شد

فلفل، بخشی ضروری از رژیم غذایی مدیترانه ای است.
رژیم مدیترانه ای به دلیل فواید بی شماری که برای سلامتی ما دارد توصیه می شود. همانطور که مشخص است یکی از غذاهای ضروری در این نوع رژیم سبزیجات به دلیل ارزش غذایی و خواص مفیدی که دارند، می باشند.

مصرف فلفل دلمه در بارداری از زایمان زودرس جلوگیری میکند.

فلفل دلمه در نهایت به یک غذای ضروری در الگوی غذایی در اسپانیا تبدیل شده است، هم به عنوان یک ماده یا به عنوان عنصر اصلی در یک دستور غذا، و هم از سرخ کردنی کلاسیک و غیرقابل جایگزین، از طریق پائلا کلاسیک، اسکالیبادا و فلفل های شکم پر.

هر منطقه با توجه به تنوع خاص خود، با طبخ متفاوت آنها و تبدیل آنها به غذاهای خاص، از مزیت یکی یا دیگری بهره می برد.

فلفل دلمه در بارداری

فلفل دلمه بومی مناطق مکزیک، بولیوی و پرو است. پذیرفته شده ترین نسخه این است که کلمب در سفر خود به آمریکا در سال 1493 توسط کلمب به اروپا آورده شد.

در قرن شانزدهم، کشت آن قبلاً در سراسر اسپانیا گسترش یافته بود و از آنجا به بقیه اروپا و جهان توزیع شد. همکاری پرتغالی ها با این حال، انواع بزرگ، ملایم و کمی تند فلفل دلمه که امروزه مصرف می شود، در آغاز قرن بیستم به لطف کشت فشرده به دست آمد.

معرفی آن در اروپا پیشرفت بسیار مهمی در آشپزی بود، زیرا مکمل و حتی جایگزین چاشنی پرمصرف دیگری مانند فلفل سیاه شد که اهمیت تجاری زیادی بین شرق و غرب داشت.

با نام رایج فلفل دلمه یا فلفل به میوه یک گیاه علفی از سرده Capsicum که از خانواده گیاه شناسی Solanaceae است، معروف است. شب‌های خوراکی کمی وجود دارد، از جمله فلفل، گوجه‌فرنگی و بادمجان که در غذا اهمیت زیادی دارند.

انواع فلفل از نظر طعم به دو گروه بزرگ تقسیم می شوند: شیرین و تند. اگرچه آنها نیز بر اساس شکل، رنگ، اندازه و تفاوت های خوراکی گروه بندی می شوند. انتخاب یکی یا دیگری بستگی به نوع غذایی که می خواهیم تهیه کنیم و البته سلیقه ما دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.