پسته تازه فندقی توسط پزشک معروف برای درمان زخم معده تجویز شد

دکتر خانلری واژه فارسی پسته تازه فندقی را متعلق به ساکنان نواحی شمالی خراسان می داند و آن را واژه ای کهن می داند. درخت پسته بومی آسیای مرکزی از جمله ایران و افغانستان است.

درخت کوچکی که در عصر حجر ظاهر شد. قدیمی ترین درخت پسته جهان با قدمتی 1500 ساله در روستای اودراج شهرستان رفسنجان قرار دارد. رفسنجان خانه پسته است.

هرودوت مورخ معروف یونانی در نوشته های خود از پسته یاد کرده است. در گذشته غذای ثروتمندان بوده و سپس در مراسم و مهمانی ها از آن استفاده می کردند، این محصول به مدت چهار سال در ایران کشت می شود.

پسته میوه درخت پسته است که به بادام سبز نیز معروف است. پسته از خانواده بادام هندی است و به دلیل شکلی که دارد به آجیل خنده معروف است.

پسته تازه فندقی

انواع پسته:
پسته به دو دسته فندقی و بادامی تقسیم می شود. فندق شامل: کله قوجی و اوحدی و دسته تعیین شده شامل: احمد آقایی، ممتاز، صفاد، پسته نوق، پسته شهباسند، خنگری دامغان و قزوینی است.

بزرگترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان پسته:
پسته ایران از کیفیت و طعم خاصی برخوردار است اما بزرگترین تولیدکننده و صادرکننده پسته که مقام اول را به خود اختصاص داده است آمریکا با 406 هزار تن پسته سالانه است.

و ایران با 9 درصد صادرات این محصول رتبه دوم را به خود اختصاص داده است. ترکیه در جایگاه سوم قرار دارد.

پرمصرف ترین نوع پسته:
در ترکیه: میانگین 107 هزار تن در سال، در اتحادیه اروپا: 83 هزار تن در سال، در چین: 77 هزار تن، در آمریکا: 55 هزار تن و در سوریه 52 هزار تن است.

نرخ تولید پسته در ایران:
میزان تولید پسته در ایران 320 هزار تن است که 100 هزار تن آن متعلق به کرمان و مابقی مربوط به خراسان رضوی، یزد، فارس، خراسان جنوبی، سمنان و مرکز قم است.

واحد اندازه گیری پسته اونس است. هرچه اونس پسته کوچکتر باشد، اندازه و ارزش پسته بالاتر است.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.