چاقو گوزن نشان با قدمت 500 ساله در مقبره ی قدیمی کشف شد

جدیدترین ماده مورد استفاده در ساخت تیغه های چاقو گوزن نشان اکسید زیرکونیوم است که به آن زیرکونیا سرامیکی نیز گفته می شود، ماده ای بسیار سخت که فقط کمی نرم تر از سختی الماس است.

با درجه سختی بالا، چاقوهای ساخته شده از سرامیک صنعتی به راحتی مات نمی شوند و قبل از نیاز به تیز کردن، لبه فوق العاده تیز خود را حفظ می کنند. چاقوهای سرامیکی برای برش دادن انواع غذاها عالی هستند و برش های نازک را به یک کار آسان تبدیل می کنند.

با این حال، استفاده از مواد سخت‌تر، مانند استخوان‌ها و غذاهای با بافت سخت، ممکن است منجر به شکستگی یا شکستگی تیغه‌ها شود، زیرا مواد تیغه‌ای سخت و سفت و سختی که به اندازه فلزات معمولی انعطاف‌پذیر نیستند.

چاقوهای سرامیکی مانند سایر چاقوهای فلزی نیازی به تیز کردن ندارند، اما لازم است فردی که این کار را انجام می دهد برای تیز کردن مواد سرامیکی واجد شرایط باشد.

چاقو گوزن نشان

یک تیغه چاقو همچنین ممکن است یک تیغه توخالی باشد که با فرآیندی ساخته می شود که دو قطعه فلز جداگانه را به هم جوش می دهد. پس از ذوب شدن قطعات، یک لبه تیغه اریب ایجاد می شود. این فرآیند به منظور ارائه تیغه ای با کیفیت بالاتر انجام می شود که نتایج استثنایی برش را ارائه می دهد.

چاقوها باید به طور ایمن و دور از کودکان و در مناطق خشک تمیز نگهداری شوند که تیغه را از آسیب دیدن آسان توسط سایر ظروف، سطوح یا رطوبت محافظت کنند. در صورت لزوم چاقوها را تیز کنید تا از عملکرد موثر اطمینان حاصل کنید.

هنگام تیز کردن چاقوها، از فرآیندهایی استفاده کنید که مواد تیغه را بیش از حد گرم نمی کند و باعث می شود که مزاج تیغه آسیب ببیند و دیگر لبه نگه ندارد.

برای تیز نگه داشتن تیغه‌ها و لبه‌های خوب تیغه‌ها، تیز کردن دستی با تیز سنگ یا ساییدن ملایم با تیزکن مکانیزه بهتر است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.