چرم مصنوعی پشت نمدی به کار رفته در بدنه ی شالت های فضایی خبر ساز شد

چرم مصنوعی پشت نمدی به طور گسترده ای برای تولید پوشاک، کفش، لوازم جانبی و اقلام دکوراسیون منزل استفاده می شود.

مشخص شده است که بیش از یک میلیارد حیوان هر ساله توسط صنعت جهانی چرم برای ساخت لباس‌های چرمی شیک، کفش و لوازم جانبی سلاخی می‌شوند. به منظور نجات حیوانات و ایجاد محیطی پایدار، بهتر است به چرم سازگار با محیط زیست و بدون ظلم روی آورید.

محصولاتی مانند کاپشن، مانتو، شلوار، کفش، کیف، کمربند و غیره از این پوست مجلل ساخته شده و روزانه مورد استفاده مردم قرار می گیرد. اما چیزی که فراموش می شود، ظلم هایی است که حیوانات برای ساختن این وسایل با آن روبه رو می شوند.

همچنین، ذکر این نکته ضروری است که چنین ظلم به حیوانات فقط انجام می شود، زیرا تقاضای زیادی برای چرم در بازار جهانی وجود دارد. بنابراین، اشتباه نیست اگر بگوییم کاهش تقاضای چرم مستقیماً منجر به کاهش ظلم به حیوانات خواهد شد.

صنعت چرم نیز یک صنعت دوستدار محیط زیست نیست. مواد شیمیایی مورد استفاده برای دباغی گازهای سمی و پساب تولید می کند که آن را به مکانی خطرناک برای کارگران تبدیل می کند.

فرآیند دباغی مدرن از انرژی، آب و مواد شیمیایی استفاده می کند. این فرآیندها زمین را به حدی آلوده می کند که زمین های دباغی قدیمی را نمی توان برای کشت استفاده کرد.

آنها نه تنها به زمین آسیب می رسانند، بلکه آبراه هایی را که پساب های مضر در آنها تخلیه می شود نیز آلوده می کنند. چرم از پوست گاو، خوک، بز، گوسفند، تمساح، شترمرغ، سگ، گربه و پوست کانگورو درست می شود.

این حیوانات برای گوشت و پوست کشته می شوند. بیشتر چرم ها از چین و هند می آیند که هیچ قانون سختگیرانه ای برای رفاه حیوانات وجود ندارد. خرید چرم به طور مستقیم کشتار حیوانات را تشویق می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.