چوب خام ام دی اف احتکار شده در انبار جنوب کشف و ضبط شد

چوب یا چوب خام ام دی اف به طور کلی یک ماده پایدار در نظر گرفته می شود زیرا قابل تجدید است. رشد و رشد مجدد چوب همچنین به کاهش بحران آب و هوا از طریق ترسیب کربن کمک می کند.

همانطور که درخت رشد می کند، CO2 را از جو جذب می کند و در عین حال اکسیژن آزاد می کند. این درخت در طول عمر خود به عنوان یک مخزن کربن عمل می کند. هر چه طول عمر درخت بیشتر باشد، کربن بیشتری جذب می کند و از جو دور نگه می دارد.

مخزن کربن بودن به این معنی است که آنها گازهای گلخانه ای را از جو خارج می کنند و به کاهش بحران آب و هوا کمک می کنند. سپس کربن در شاخه ها، تنه و سیستم ریشه ذخیره می شود. هر چه درخت بزرگتر و بلندتر شود، بیشتر می تواند نگه دارد.

چوب خام ام دی اف

در طول این مرحله رشد، درختان الوار کربن را جذب می کنند، که معمولاً بسیار بیشتر از انتشارات ناشی از مصرف سوخت در طول فرآیندهای مدیریت جنگل، از جمله بازسازی، نازک شدن، و برداشت است.

بر اساس یک ارزیابی چرخه حیات از گهواره تا دروازه در مورد تولید تخته فیبر با چگالی متوسط ایالات متحده، جذب کربن برای 1 متر مکعب MDF برابر با 1364 کیلوگرم CO2 است.

در عین حال، مقدار آزاد شده در طول عملیات جنگلداری 11.22 CO2-eq (کمتر از 1٪ از مقدار جدا شده) است. انتشار کربن محاسبه شده برای همه فرآیندها از گهواره تا دروازه 632 کیلوگرم CO2-eq است. بنابراین، ردپای کربن ام دی اف منفی است.

به لطف ترسیب کربن در طول جنگل کاری، ردپای کربن منفی به طور کلی برای پانل های MDF وجود دارد. همچنین پانل های ام دی اف بیشتر با ضایعات چوب ساخته می شوند که مزایای زیست محیطی استفاده از چوب را بیشتر می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.